Кубик вітрів

Кубик вітрів

Якщо Ви купуєте у нашому магазині настільну гру “По морях та океанах”, ми зобов’язані Вас попередити, що дещо відрізнятиметься від оригінальної гри, яка була у вас у дитинстві, а саме:

  1. Не буде вітрильників, якими ходять гравці.
  2. Не буде кубика вітрів, за допомогою якого визначається напрямок та сила вітру.
  3. Не буде гарної коробки із юнгою.

З коробкою, гадаю, все зрозуміло, якщо врахувати, що гру Ви купуєте відновлену, а не оригінальну. Замість чотирьох вітрильників Ви отримаєте чотири фішки, тож ходити у Вас буде чим. А про кубик вітрів я хотів би поговорити докладніше.

Що робити без кубика вітрів?

Проблему з кубиком вітрів можна вирішити трьома способами:

  1. Зробити кубик самостійно.
  2. Використовувати не кубик, а картки.
  3. Грати без кубиків.

Як бачите, вирішення проблеми можна знайти завжди, і зараз я вам все докладно розповім.

Як зробити кубик вітрів самостійно?

На кубику вітрів має бути шість граней зі спеціальними знаками та відповідними позначеннями:

  1. W (west) – вітер дме із Заходу.
  2. E (east) – вітер дме зі Сходу.
  3. N (north) – вітер дме з Півночі.
  4. S (south) – вітер дме з Півдня.
  5. Ш – штиль, отже вітру немає зовсім.
  6. Т – шторм, а отже, кораблю не можна залишатися в морі і потрібно терміново відбути в найближчий порт.

Щоб зробити такий кубик, можна використовувати звичайний шестигранний кубик і наклеїти на нього спеціальні знаки. До речі, замовити шестигранний кубик Ви можете у нашому магазині разом із грою. Коли робитимете замовлення, попросіть менеджера виділити Вам додатковий кубик або напишіть про своє бажання замовити додатковий кубик у коментарі до замовлення.

Якщо такий спеціальний кубик у Вас зробити не вийде, можна використати картки.

Як зробити картки вітрів?

Зробіть шість карток із наведеними вище написами і перед кожним ходом витягуйте одну з карток випадковим чином. Скажімо, покладіть картки на столі вгору “сорочкою”, перед перебігом картки перемішуйте і потім вибирайте будь-яку. Так гравець дізнається, звідки дме вітер.

Якщо ви не можете зробити ні кубик, ні картки, то навіть у цьому випадку є рішення.

Як грати без вітру?

Навіщо взагалі потрібний кубик вітрів? Кубик вітрів потрібен для того, щоб коригувати кількість ходів, які робить гравець. Коли Ви прочитаєте правила гри, які йдуть у комплекті, Ви зрозумієте, про яке коригування кількості ходів із поправкою на вітер я зараз говорю.

Однак я нагадаю:

  • Якщо на кубику випав Штиль, це означає, що вітру зовсім немає, тому вітрильник, на якому гравець здійснює свою подорож, рухатися не може, а значить гравець пропускає хід.
  • Якщо випав Шторм, гравець зобов’язаний перевести свій вітрильник у найближчий порт, щоб уникнути неприємних наслідків.
  • Якщо дме попутний вітер, то кількість ходів збільшується на 2 ходи.
  • Якщо вітер дме збоку, кількість ходів збільшується на 1 додатковий хід.
  • А якщо вітер дме вітрильнику прямо в ніс, то кількість ходів слід зменшити на 2 ходи. Здається, якщо я не забув правила?

Якщо кубика вітрів у Вас немає, і Ви не хочете його робити, то можна грати взагалі без урахування вітру. Перепусток ходу робити не треба, згортати до найближчого порту теж не потрібно, але й попутний вітер Вам не дутиме.

Висновок

В загальному. Виявіть кмітливість, тому що виготовити такий чудовий кубик вітрів, який був в оригінальній комплектації гри “По морях і океанах”, поки не представляється можливим. А поки що повертайтеся на сторінку товару і завершуйте покупку гри.

Залишити відповідь

Схожі статті