Кубик та фішки

Набір гральний

У нашому магазині можна купити не тільки настільні ігри, але і всі супутні ігри приладдя. Для зберігання гри слід придбати картонний тубус. Але є ще одна приналежність, яка за розміром невелика, має велике значення. Сподіваюся, ти вже здогадалася, про що йтиметься. Без цієї маленької штучки пограти в гру не вийде.

Щоб зіграти в настільну гру, тобі обов’язково знадобляться фішки та кубик. І оскільки у нашому магазині тиможеш купити все для настільних ігор, то кубик та фішки ти у нас можеш купити теж.

Кубик

Спочатку розповім про кубик. Кубик із функціонального призначення чимось нагадує комп’ютер. Його головне завдання – вважати і видавати тобі випадкове число в діапазоні від 1 до 6. Я говорю саме про такий діапазон, тому що практично у всіх настільних іграх використовується шестигранний кубик, який має шість граней.

Можливо, бувають інші кубики для настільних ігор, і в тих кубиків граней може бути більше. Але якщо оцінювати це питання з погляду історичної доцільності, то шестигранні кубики використовувалися завжди і можна сподіватися, що ще довго використовуватимуться.

  • По-перше, шестигранний куб легко виготовляти.
  • По-друге, шестигранним кубиком зручно користуватися.
  • А по-третє, шестигранний кубик цілком вистачає для гри.

Давай уявимо, як би довелося грати в гру, якби на кубику було більше граней. Почати наші міркування потрібно з того, що кубик, який має більше шести граней, носив би вже іншу назву. Адже шість граней є лише у куба.

Наприклад, якби в того пристосування, яке слід було б кидати з метою визначення кількості ходів, було б дванадцять граней, то в такому разі ми б використовували слово не Кубик, а багатогранник або навіть дванадцятигранник. Чи не зручно, правда? Може, коли перші гравці обирали форму для кубика, вони керувалися саме цією причиною? Гаразд, жартую.

До речі, я забув сказати про кубик найголовніше. Кубик – це пристосування, за допомогою якого визначається кількість ходів, які повинен зробити гравець. Кубик зазвичай кидається перед своїм ходом. Коли попередній гравець був схожий і право ходу переходить до тебе, ти береш кубик в руку і кидаєш.

Кубик зазвичай кидається на ігрове поле. Але це необов’язково. Кубик можна кинути на будь-яку іншу рівну поверхню. Потрібно лише припускати, що кинутий на поверхню кубик повинен ще трохи покотитися. Навіщо кубику котитися? Не знаю. У мене є два припущення.

  • Це видовищно. Коли кубик котиться, стає гарно.
  • І це інтригує. Надає ефекту несподіванки.

Розумієш, яка штука? Від того, скільки ходів тобі випаде на кубику, залежить твій успіх у грі. Скажімо, зазвичай, якщо ми говоримо про ігри, в яких потрібно блукати полем, виграє той, хто першим дійде до кінця гри. Значить у гравця, який виграє, має бути найвища швидкість руху.

У перекладі на мову гри, висока швидкість означає, що за один хід ти пересуваєш свою фішку на максимально можливе число клітинок. Як ми з’ясували, наш кубик має шість граней, а значить максимальну кількість клітинок, які за один хід може пройти гравець, у нас буде шість.

Так історично склалося, що всі гравці мріють, щоб на кубику випало число Шість. Коли випадає Шість, ти відчуваєш перемогу. З’являється таке почуття, ніби сама доля грає на твоїй стороні і допомагає тобі виграти.

Будь-яка розсудлива людина не стане сперечатися, що при черговому кидку кубика неможливо заздалегідь знати, яке число на кубику випаде. Отже, якщо в тебе випало число Шість, значить це диво, за вчинення якого відповідає лише доля. У тому і полягає інтрига при грі з кубиком, що ти, по ідеї, граєш як би з людьми, але щоразу, коли ти кидаєш кубик і на кубику випадає якесь число, ти розумієш, що граєш ти насправді не з людьми, а з долею. Люди тільки питають у долі, на скільки клітин їм слід бути схожим і потім тільки пересувають фішку.

В іграх із кубиком важлива несподіванка. Ніхто не знає, скільки випаде на кубику. Ніхто не знає, хто виграє у грі. Якщо в тебе є дуже розумний друг і ти з цим другом сядеш грати в гру, то можна сміливо стверджувати, що розум твого друга не допоможе. Від розуму під час кидання кубика нічого не залежить. Число, що випало на кубику, залежить тільки від долі та від удачі.

Ще один випадок, коли важливе число, що випало на кубику, це тоді, коли тобі в ході гри потрібно зупинитися на конкретній клітинці. Наприклад, бажана клітина то, можливо дорога тобі тим, що зупинка у ньому дасть тобі перехід багато клітин вперед чи отримання якогось призу. І якщо ти заздалегідь плануєш зупинити свою фішку на цій клітинці, то перед кидком ти благатимеш долю, щоб вона допомогла тобі викинути на кубику саме те число, яке тобі треба.

Загалом кубик, як ти вже зрозумів, має найголовніше функціональне значення в настільних іграх. Від кубика все залежить. І якщо від іншого приладдя якось ще можна обійтися, то, скажу по секрету, без кубика зіграти в гру в тебе навряд чи вийде. Тому кубик для настільної гри дуже важливий.

Як я сказав вище, буває дуже приємно дивитися, як кубик красиво котиться поверхнею гри. Як ти розумієш, сподіваюся, щоб кубик котився, він має бути якоюсь мірою круглий. Але й кулею його зробити не можна. Якщо кубик буде кулею, він просто покотиться незрозуміло куди. А нам потрібно, щоб кубик трохи прокотився і зупинився на одній грані, показавши число.

Щоб забезпечити тобі поєднання корисного з приємним, ми до ігор додаємо кубики із закругленими гранями. Грані кубика закруглені якраз настільки, щоб кубик і котився небагато, і вчасно зупинявся, визначаючи кількість ходів. Впевнений, що користуватися нашими кубиками тобі буде не лише зручно користуватися, а й приємно.

І, мабуть, найголовніше! Наші кубики мають привабливий колір. І говорячи про привабливість, я використовую це слово не просто так. Колір кубика також має значення. По-перше, кубик має бути красивим. По-друге, і це важливіше, кубик має бути помітним.

Навіщо кубику потрібна помітність? Кубику, мабуть, помітність і не потрібна, бо помітність буде тобі потрібна. Уяви, що гра являє собою навколосвітню подорож, а значить на ігровому полі розташовано багато морів та океанів. Сподіваюся, ти пам’ятаєш із курсу географії, що вода покриває поверхню планети Земля на 71 відсоток? Поки так. Завтра може бути більше чи менше. Але як би там не було, це багато, а вода зазвичай зображується кольором води, тобто блакитною чи синьою.

Чи зручно тобі гратиме в гру про подорож, якщо колір кубика співпадатиме з кольором ігрового поля? Ми подбали про наших покупців і прийняли рішення, що наш кубик не повинен збігатися за кольором із кольором води, трави, суші або ще чогось. Ми зупинилися на червоному кольорі. Сподіваюся, ми не помилились. Ти багато знаєш ігор із червоним кольором ігрового поля? Думаю що ні. Тож кубик у нас червоний.

І наприкінці розповіді про кубик не можу не згадати ще про один пікантний момент. Наш куб прозорий. Це ніяк не впливає на перебіг гри. Але запам’ятай мої слова. Коли ти отримаєш від нас гру, дістань із поліетиленового кульочка кубик та оціни, наскільки він гарний. Мені він нагадує маленький червоний рубін. А тобі?

Фішки

На фішках у грі лежить величезне смислове навантаження. Можна сказати, що фішка нічого не робить. Вона просто ходить чи переставляється твоєю рукою з клітки на клітку. Але якщо вдуматися, то уяви, що твоя фішка у грі втілює тебе.

По суті, ігровим полем рухається не фішка, а ти, але тільки маленького розміру. Тому фішка повинна втілювати не лише особистість гравця, а й певною мірою його душу.

Коли ти гратимеш, ти відчуєш це. Щоразу, коли ти будеш брати фішку в свою руку і рухатись крізь перешкоди та перешкоди, тобі здаватиметься, що по полю рухається не фішка, а ти сам. І на клітці стоятиме не фішка, а твої ноги. А коли фішка зупиниться на клітинці із спеціальним завданням, то завдання виконуватиме не фішка, а ти. І врахуй, що завдання у грі бувають дуже підступні. Ти це відчуєш кожною клітиною свого людського мозку!

Щоразу, коли я граю в настільну гру і рухаю фішку, я дивуюсь цьому феномену. Здавалося б, я лише рухаю фішку. Але складається враження, що полем рухається не фішка, а я сам. Відчувається повне занурення у гру. Досягається абсолютна інтерактивність. І це при тому, що між твоїм тілом і фішкою немає жодних дротів і бездротових зв’язків. Однак зв’язок із твоєю фішкою у тебе звідкись з’явиться. Зверни увагу на цей дивовижний феномен, коли гратимеш.

Потрібно розуміти, що всі фішки повинні відрізнятися одна від одної. Відрізнятися фішки можуть за формою та за кольором. За формою ми наші фішки вирішили не відрізняти (тобто свої причини), а ось за кольором наші фішки різняться.

Вище я вже згадав, що у ігрового приладдя колір не повинен збігатися з кольором ігрового поля. Тому у наших фішок ти також не знайдеш синього кольору. Але оскільки квітів, за великим рахунком, у спектрі небагато, ми знайшли розумний компроміс.

До наших ігор додаються фішки чотирьох кольорів:

  1. Білий
  2. Жовтий
  3. Червоний
  4. Зелений.

Ми вирішили, що ці кольори будуть найкращими. Основною якістю, якою ми керувалися при виборі кольорів для наших фішок, була помітність. Тому вийшли саме такі кольори.

Окреме слово варто сказати про форму наших фішок. Насамперед, ми хотіли, щоб фішки були зручними. І в нас це вийшло.

Коли ти розглядатимеш фішки (а фішки ти розглядатимеш відразу після кубика кольору рубіну), оціни, наскільки зручні фішки тобі дісталися разом із грою.

  1. Вони маленькі.
  2. Вони мають широку основу, тому вони стійкі.
  3. Вони мають звужений верх, завдяки чому фішку зручно брати двома пальчиками.
  4. Вони круглі, що дає змогу брати фішку з будь-якого боку.
  5. Вони гладкі та не мають гострих граней, що дозволяє користуватися фішкою з комфортом.

У комплект приладдя ми вклали чотири фішки і зробили ми так спеціально. Ми вважали, що чотири – це оптимальна кількість гравців.

Справа в тому, що настільна гра традиційно вважається сімейною грою, а це означає, що в гру гратимуть усі члени традиційної сім’ї одночасно:

  1. Батько
  2. Мама
  3. Перша дитина
  4. Друга дитина.

Ми подумали, що в сім’ї має бути дві дитини, щоб на планеті Земля зберігалася ефективна демографічна ситуація. Будуть діти лише хлопчиками, лише дівчатками чи хлопчиком та дівчинкою, це не важливо. Важливо, щоб кількість дітей відповідала кількості батьків. Так наступність поколінь зберігатиметься.

Ось така розповідь у мене вийшла про кубики та фішки. Ще раз повторю, що без кубиків та фішок зіграти у настільну гру у тебе не вийде.

Щоб тобі було зручніше грати в гру, яку ти купиш у нашому магазині, кубики та фішки можна буде купити разом із грою. Тому не забудь додати кубик і фішки в Кошик, коли робитимеш замовлення.

Залишити відповідь

Схожі статті